Lista absolvenților

SECȚIA ROMÂNĂ  
  
INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVÁN" - Cluj-Napoca 

 

Promoţia 1952  

Actorie: 
Marina Başta, Pavel Câşu, Maria Ciochinã, Vasile Fanea, Maria Halmoş, Veronica Iraşog, Dumitru Petrescu, Stefan Tivodaru, Adrian Tucaliuc, Gheorghe Urlicã

Promoţia 1953 

1. Actorie: 
Lucreţia Andronescu, Mircea Başta, Nicolae Budescu, Andrei Bursaci, Teodor Buzea, Oltica Cârlan, Ioan Costea, Constantin Coşa, Mircea Cruceanu, Emilia Dima, Gheorghe Enache, Stefan Georgescu, Iuliu Giurgiu, Georgeta Grapã, Ecaterina Herberescu, Teodora Indrieş, Gheorghe Iurca, Gheorghe Lazarovici, Constantin Eufrosin Mihãilã, Gheorghe Moldovan, Cristea Pârvulescu, Aurelia Râmniceanu, Ioan Siminie, Mircea Suciu, Cecilia Sindelaru, Coloman Totu, Octavian Uleu 

2. Regie: 
Klara Bocsánczi, Vasile Pop

Promoţia 1954 

Actorie: 
Emil Bârlãdeanu, Ioan Borst, Valentina Bucur, Victor Bucurescu, Sofronie Cãdaru, Nicolae Fãlcuşan, Iulia Gheorghe, Aurel Giurumia, Zighi Goldenberg, D. Aurelian Marin, Gheorghe Miclea, Gheorghe Nuţescu, Claudia Popescu, Nicolae Radu, Elena Suliman, Gheorghe Sofei, Nicolae Spudercã, Constantin Stãnescu, Gh. Ioan Tudoricã, Teofil Vâlcu

 

INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVAN" - Târgu-Mureş 
Promoţia 1980 

Actorie: 
Marcela Andrei - actor, Teatrul "Ion Creangã" din Bucureşti 
Gabriela Cuc 
Miriam Cuibus - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
George Custurã - actor, Teatrul "Sicã Alexandrescu" din Braşov 
Dan Glasu - actor, regizor, Teatrul "Radu Stanca" din Sibiu 
Ioan Ruscuţ - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Maria Teslariu - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
  
Promoţia 1981 

Actorie: 
Mirela Busuioc - actor, Teatrul "Ion Creangã" din Bucureşti 
Cristina Pardanschi - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Tiberiu Kovacs 
Gheorghe Marin  
Emil Sauciuc - actor, regizor, Teatrul de Stat din Oradea 
Cornel Rãileanu - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Elena Taloş -  actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi 
Gelu Liviu Timuş - actor, director al Teatrului Tineretului din Piatra-Neamţ 
  
Promoţia 1982 

Actorie: 
Marius Bodochi - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Florica Dinicu - actor, Teatrul "Toma Caragiu" din Ploieşti 
Gheorghe Gulie 
Tatiana Ionesi - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi 
Eugen Dorel Iosif 
Nina Udrescu - actor, Teatrul Naţional din Constanţa 
  
Promoţia 1983 

Actorie: 
Sorin Dinculescu - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti 
Viorica Geantã -  actor, Teatrul "Sicã Alexandrescu" din Braşov 
Tudorel Petrescu - actor, Teatrul "Marin Sorescu" din Craiova 
Petrişor Stan - actor, Teatrul "Alexandru Davila" din Piteşti 
Oana Sipoş 
Monica Ristea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Daniel Vulcu -  actor, regizor, Teatrul de Stat din Oradea 
 

Promoţia 1984 

Actorie: 
Carmen Enea - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu 
Adriana Gârţoman - decedat Tn 2005 (fost actor al Teatrului Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi) 
Constantin Florea - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Eduard Marinescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Corneliu Marius Oltean - actor, regizor, conferenţiar universitar dr. - Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Ana Maria PTslaru - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti 
Ion Zamfirescu  
  
Promoţia 1985 

Actorie: 
Gabriela Belu - actor, Teatrul Dramatic din Constanţa 
Luminiţa Bortã 
Gavril Pinte - actor, regizor, lector universitar dr. - Universitatea Naţionalã de Artã Teatralã "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Cãlin Stanciu - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Nicolae Virtan 
  
Promoţia 1986 

Actorie: 
Iosif Cojic - actor, Târgu-Mureş 
Mariana Mihu  
Dorin Presecan - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
  
Promoţia 1987 

Actorie: 
Bogdan Caragea - actor, Teatrul de Operetã din Bucureşti 
Dorin Andone - actor, Teatrul Naţional din Bucureşti 
Mihaela Murgu - actor, Teatrul "Luni" din Bucureşti 
  
Promoţia 1988 

Actorie: 
Rodica Baghiu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Niculae Cristache - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Vasilica Stamatin - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Cristin Tomi - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti, prezentator, Postul de televiziune Antena 1 Bucureşti 
  
Promoţia 1989 

Actorie: 
Anda Chirpelean -  Canada 
Ion Goranda - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu 
Suzana Macovei - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Nicolae Mihoc - actor, Teatrul 74 din Târgu-Mureş 
  
Promoţia 1990 

Actorie: 
Armand Calotã - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Constantin Cicort - conferențiar universitar dr. Universitatea din Craiova; actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova 
Florentina Mocanu - cadru didactic, Universitatea din Los Angeles, S.U.A. 
Iuliana Moise - actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti   

Promoţia 1991 

Actorie: 
Alexandru Bogdan Costea - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad, redactor, Postul de televiziune Antena 1 Arad 
Silviu Radu Olãreanu - actor, regizor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Cristinela Pãdure -  actor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Diana Vãcaru - actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu 
  
ACADEMIA DE ARTA TEATRALA - Târgu-Mureş 

Promoţia 1992 

Actorie: 
Adrian Andone - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova 
Nicoleta Iuliana Gavril - actor, Teatrul Evreiesc din Bucureşti 
Tudor Cãtãlin Manea - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi 
  
Promoţia 1993 

Actorie: 
Florin Mircea -  actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi 
Florica Daniela Trifan - actor, Teatrul Dramatic "Sicã Alexandrescu" din Braşov 
Catinca Tudose - actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi 
  
Promoţia 1994 

Actorie: 
Radu Bânzaru - realizator programe, Studioul Prima TV din Bucureşti 
Diana Boboc - actor, regizor, Teatrul pentru copii şi tineret din Timişoara 
Constantin Dan Chiorean - actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Ileana Dorina Darie - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Daniela Diaconescu - cadru didactic, Universitatea din Constanţa 
Mihai Giuriţan - director, Casa de Culturã din Fãgãraş, judeţul Braşov 
Geni Maxim - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova 
Ioan Peter - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Luminiţa Praja 
Claudiu Adrian Aurel Trif - PR, Primãria Târgu-Mureş 
Ilie Turcu - actor, Teatrul "Colibri" din Craiova 
  
Promoţia 1995 

1. Actorie: 
Gabriela Bacali - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Adriana Bãilescu -  actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Liliana Hãrşan - Teatrul Municipal din Baia Mare 
Adrian Lãpãdat 
Georgia Alexandra Lungu -  actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca 
Marian Miron 
Leontina Moga - Târgu-Mureş 
Cãtãlin Emil Neghinã -  actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu 
Teodora Adina Sas - S.U.A. 
Cristina Toma - actor, Companie privatã CANADA 

2. Regie de teatru: 
Rodica Bãiţan - regizor, secretar literar, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Gavril Cadariu - regizor, director al Teatrului pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Ion Radu Basarab Dobre - actor, regizor, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Oana Veronica Leahu - regizor, lector universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
  
Promoţia 1996 

1. Actorie: 
Lucreţia Nicoleta Bolcã - actor, director al Teatrului Municipal din Reşita 
Adriana Carmen Butariu - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Mihai Comãnici - S.U.A. 
Adriana Covacs - actor, Teatrul Municipal din Baia Mare 
Liliana Dârlea - actor, Teatrul "Bacovia" din Bacãu 
Claudia Corina Dobrin - actor, Teatrul Naţional din Timişoara 
Erika Domokos - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Petru Ghimbãşan - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Claudiu Pintican - actor, Teatrul Municipal din Baia Mare 
Viorel Raţã - actor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu 
Monica Rusei 
Mariana Tofan - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Liviu Topuzu - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Ivan Vântu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 

2. Regie de teatru: 
Traian Penciuc - regizor, colaborator al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu.-Mureş 
Doina Popa - regizor, 
Marcel Tintar - regizor, Asociaţia Culturalã Playground 
  
Promoţia 1997 

Actorie: 
Andrea Brãndaş - Constanţa 
Cristina Ioana Gajdo - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe 
Coca Geanina Grigoraş - actor, regizor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Daniela Lemnaru - actor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Marian Mircea Moldovan - Târgu-Mureş 
Silviu Zaharia Oltean - actor, Compania "Passe Partout" (Dan Puric) din Bucureşti 
Camelia Paraschiv - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe 
Ovidiu Ionel Roman - actor, Teatrul Naţional din Timişoara 
Mirel Ovidiu Rusu - redactor, Postul de televiziune TVR1 Cluj-Napoca 
Neculai Siriţeanu - actor, Teatrul Municipal din Reşita 
Ionel Paul Sprâncenatu 
Lavinia Sandru -  Bucureşti 
Angela Tanko - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe 
  
UNIVERSITATEA DE ARTA TEATRALA - Târgu-Mureş 

Promoţia 1998 
Actorie: 
Diana Demeter -  Spania 
Gabriel Sorin Dumitraş - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Sorin Robert Leoveanu - actor, Teatrul Naţional din Craiova 
Anca-Delia Martin - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Ada Milea -  actor, Teatrul "Odeon" din Bucureşti 
Florica-Daniela Moisuc - actor, Teatrul de Nord din Satu Mare 
Mirela-Gabriela Pãtrãuceanu  
Daniel Corneliu Rãdulescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Romeo Sorin Romitan 
  
Promoţia 1999 

1. Actorie: 
Serban Vasile Borda - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Rareş Budileanu -  actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Valentin Optimiu Chirteş - Târgu-Mureş 
Georgeta Ciocârlan - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Serenela Mureşan - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Constantin Alexandru Pavel - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Elena Purea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Oana Elisabeta Stancu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Colibri"din Craiova 
Mirela Adriana Tiniş 
Carmen Vlaga - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Snejana Cebotari 
Alexei Huţan 
Adriana Ignãtescu 
Andrian Locovei - actor, Teatrul de Stat din Oradea 

2. Regie de teatru: 
Ion Dore - regizor, Teatrul "Maria Filotti" din Brãila 
Viorel Meraru - regizor, actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Virgil Mureşan - regizor, redactor al Postului de televiziune TVR1 din Cluj-Napoca 
Radu Silviu Olãreanu - actor, regizor, lector universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Marius Corneliu Oltean - actor, regizor, conferenţiar universitar dr., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 

3. Teatrologie: 
Beata Corina Bârsan - Franţa 
Dorina Daniela Damşa - S.U.A. 
Marcela Dan - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş 
Mihaela Neguţ - Târgu-Mureş 
Daciana Antoaneta Novac - Bucureşti 
  
Promoţia 2000 

1. Actorie: 
Doru Mircea Cãtãnescu - actor, Teatrul Act din Bucureşti 
Bianca Valeria Fãrcaş -  actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Daniel Adrian Fãt - actor, Teatrul "Masca" din Bucureşti 
Ileana Claudia Forţan - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Viorel Maior 
Ovidiu Gheorghe Popa - actor, Teatrul Naţional "I.L.Caragiale" din Bucureşti 
Dorina Florentina Roman - Bucureşti 
Alexandru Sorin Rusu - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Camelia Filofteia Varga - actor, Teatrul Naţional din Timişoara 
Irina Bicer - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Tatiana Gavriliuc 
Sergiu Focşa 
  
2. Regie de teatru: 
Mihai Ardelean - regizor, colaborator al Teatrului pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Diana Boboc - actor, regizor, Teatrul pentru copii şi tineret din Timişoara 
Stefan Szabo - regizor, Teatrul Naţional din Timişoara, director al Teatrului din Odorheiu-Secuiesc 
Ivan VTntu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 

3. Teatrologie: 
Bianca Beatrice Cernãtescu - Târgu-Mureş 
Florentina Cheţe -  Târgu-Mureş 
Anda Cristina Furnea - Târgu-Mureş 
  
Promoţia 2001 

1. Actorie: 
Veturia Câmpean - consilier artistic, Casa de Culturã din Reghin, judeţul Mureş 
Sanda Mirela Danci - Baia Mare 
Silvian Gigi Duicã - producãtor de film, Italia 
Felicia Rodica Gozman Pop - actor, Teatrul din Baia Mare 
Iosif Theodor Marton - actor, Teatru 74 din Târgu-Mureş 
Elena Moaleş - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Stefan Roman - actor, asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Nadia Olimpia Sãmãrghiţan - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe 
Emilia Claudia Zãtreanu - redactor, Postul de televiziune TGM din Târgu-Mureş 

2. Regie de teatru: 
Gavril Borodan - regizor, Bucureşti 
Daniela Valentina Farcaş - regizor, colaborator al Teatrului "Bacovia" din Bacãu 
 

Promoţia 2002 

1. Actorie: 
Stefan Adorean Abrudan - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Mihãiţã Marius Crãciun - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Anca Maria Florea - actor, ___ Bucureşti 
Ioana Anca Gliguţa - S.U.A. 
Gianina Iconaru - actor, Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Delia Lazãr -  Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Marius Victor Liţoiu - manager, companie de impresariat artistic 
Carmelia Luchian - Italia 
Anamaria Roberta Popa 
Anca Mihaela Redeş - Târgu-Mureş 
Anca Mãriuca Sigmirean - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Adina Suciu - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ 
Marian Nicolae Tret - Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Marius Dorin Turdeanu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Paraschiva Codruţa Ureche - actor, Teatrul de Stat din Oradea 

2. Teatrologie: 
Ioana Flavia Florea - redactor, cotidianul "Cuvântul liber" din Târgu-Mureş 
Maria-Magdalena Kelemen - asistent universitar drd., Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Coralia Ioana Matea - redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş 
Crina Ioana Pop - S.U.A. 
Doina Popa - regizor, Casa de Culturã din municipiul Reghin, judeţul Mureş 
Anca Mihaela Redeş - Târgu-Mureş 
  
Promoţia 2003 

1. Actorie: 
Sorin Calotã - actor, Teatrul Clasic "Ioan Slavici" din Arad 
Raluca Elena Ciolac - S.U.A. 
Olga Lavinia Constantinescu - actor, colaborator al Teatrului 74 din Târgu-Mureş 
Cristian Crãciun -  redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş 
Marius Damian - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Sorin Marian Fruntelatã - Teatrul "George Augustin Petculescu"din Reşiţa 
Anca Loghin - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu-Gheorghe 
Mihaela Florina Mihai - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Oana Rusu -  actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Cristina Ungureanu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 

2. Regie de teatru: 
Dan Glasu - actor, regizor, Teatrul de Stat "Radu Stanca" din Sibiu, cadru didactic asociat al Universitãţii de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 

3. Teatrologie: 
Alina Lelia Bârsan - redactor, Studioul de Radio MIX-fm Bucureşti 
Adriana Boantã - preparator, Universitatea de Artã Teatralã din Târgu-Mureş 
Alina Dorina Mãrcuş - Târgu-Mureş 
Adriana Mesaroş - Târgu-Mureş 
Otilia Raluca Sita - Târgu-Mureş 
Ciprian Laurenţiu Vultur - director administrativ, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe 
  
Promoţia 2004 

1. Actorie: 
Sergiu Aurel Ciobotariu 
Cristiana Alexandra Didilescu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Ovidiu Lucian Mateşan - Londra 
Roxana Isabela Mitan - Constanţa 
Mirela Cristina Pom -  Anglia 
Iuliu Praja - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Elena Cezarina Sava  -  actor, Teatrul Tineretului din Piatra Neamţ 
Monica Nicoleta Vlãdoi - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş 
Liliana Bodnariuc 
Ruslan Carci 
Liliana Ceagoreanu 
Victor Cogan 
Adrian Guz 
Mihaela Paulencu 
Marina Timcu - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Diana Zaharciuc 

2. Regie de teatru: 
Ella Laura Cristina Bilciu - regizor teatru, student al Universitãţii Naţionale "I.L.Caragiale" din Bucureşti, specializarea regie de film 
Cãtãlin Lucian Chirilã - sonorizator, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Horaţiu Mihail Sermãşan - Târgu-Mureş 
Lavinia Elena Steer - actor, regizor, lector universitar drd, Universitatea din Oradea, Facultatea de teatru 

3. Teatrologie: 
Mihaela Geanina Anton  
Maria Butilã - redactor, Studioul Teritorial de Radio Târgu-Mureş 
Magdolna Csáthi - profesor de pian, Liceul de Artã din Târgu-Mureş 
Camelia Mihaela Dascãlu -  Franţa 
Silviu Ovidiu Milãşan - Târgu-Mureş 
Melinda Pop - Târgu-Mureş 
Aliona Stepanova  
  
Promoţia 2005 

1. Actorie: 
Mihai Amarie  
Ioana Costea - actor, Teatrul "Andrei Mureşanu" din Sfântu Gheorghe 
Adela Lazãr - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Lucia Rogoz  - actor, Teatrul de Stat din Oradea 
Mircea Silaghi - actor, Teatrul de Stat din Sfântu-Gheorghe 
Mihai Sima - actor, Teatrul Naţional "Marin Sorescu" din Craiova 
Alina Taloş - actor, Bucureşti 
Rãzvan Vicoveanu -  actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Cristina Voicu - actor, Teatrul de Stat din Oradea 

2. Regie de teatru: 
Liviu Pancu - actor, regizor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Dan Topa - regizor, director, Teatrul pentru copii şi tineret din Târgovişte 
  
Promoţia 2006 

1. Actorie: 
Nicolae Ciprian Almãşan  
Irina Bodea-Radu - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ 
George Adrian Constantinescu - actor, Teatrul Dramatic "Sicã Alexandrescu" din Braşov 
Gianina-Cãtãlina Eşanu -  actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ 
Vasilica-Alina Leonte - actor, Teatrul Tineretului din Piatra-Neamţ 
Ionela-Lucreţia Nedelea - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş

Alina Perțea - actor, Teatrul Gong din Sibiu

2. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete: 
Adrian Valentin Brânduş - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Cornel-Stefan Iordache -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Alexandrina Moldovan -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Elena Teodora Muntean -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Prichindel" din Alba Iulia 
Iuliu Pop -  actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Mioara Topor - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 

3. Teatrologie: 
Raluca Bãlan - secretar literar Universitatea de Artă Teatrală din Târgu-Mureş 
Ana-Maria Crişan - Târgu-Mureş 
Alina Beatrice Hetruc -  Botoşani 
Victoria-Mariana Rusu - actor, Teatrul pentru copii şi tineret "Ariel" din Târgu-Mureş 
Claudia Sas - Târgu-Mureş 
Radu-Aurel Sas - actor, Teatrul de Nord Satu-Mare 

4. Vorbire şi limbaj în artele spectacolului -  masterat: 
Veturia Câmpean - consilier artistic, Casa de culturã din municipiul Reghin, judeţul Mureş 
Magdolna Csáthi - profesor de pian, Liceul de Artã din Târgu-Mureş 
Marcela Livia Dan - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş 
Iuliu Praja - actor, Teatrul Naţional din Târgu-Mureş 
Monica-Nicoleta Vlãdoi - bibliotecar, Universitatea "Petru Maior" din Târgu-Mureş 

Promoţia 2007 

1. Actorie: 
Andreea-Loredana Amihăesei

Cristian Bojan

Maria-Elena Dămian

Ioana Grigoriu

Cosmina-Codruța Lirca

Ioana Perescu

Daniela-Viorica Ruța

Ivona-Giorgiana Szabo

Oana Vasilescu

 

2. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete: 
Monica Marcela Baldea (Iancu)

Adrian Prohasca

Angela Toth (Paskuy)

 

3. Regie:

Romeo Bărbosu

Inocențiu-Rândunel Dușa

Costin Gavază

Doina Hajdu

Bogdan Hușanu

Georgeta Lozincă

Emil Velicu

 

Promoţia 2008  


1. Actorie: 
Alexandra Paraschiva Borona

Olga Efremov

Claudiu-Alexandru Frânceanu

Stanca Jabenițan

Ciprian Mistreanu

Cătălin Ștefan Mândru

Oana Porav-Hodade

Mihai Pintilei

Diana Șuteu

 

2. Actorie-Bologna:

Neculai Anechitei

Sidonia-Ximena Dandoș

Maria-Claudia Florea

Ondina-Elisabeta Frate

Ana-Maria Cristina Gâlea

Mihai Andrei Moș

Elena-Iuliana Pocriș

Cristina-Ionela Juks

Paul Socol

Florin-Tiberius Vasiniuc

 

3. Actorie-mânuitor de pãpuşi şi marionete:

Izabela-Claudia Cotescu

Matei-Horațiu Dancu

Sidonia-Ximena Dandoș

Daniela-Alexandra Gafton

Mircea-Marcel Moș

Elena-Iuliana Pocriș

 

4. Regie:

Dorin-Nicolae Boca

Fana-Maria Cioban

Adrian-Marius Iclenzan

Olivér László

Mihai Panaitescu

Ana-Maria Stoica

Mihai-Marcel Șoneriu

Mihaela Sermășan

 

5. Teatrologie

Cristina Iușan

Ioana Claudia Maior

Raluca Roxana Pop

Georgiana Ligia Tomoroga

 

6. Masterat - Vorbire și limbaj în artele spectacolului:

Ana-Maria Crișan

Cristiana-Alexandra Didilescu

Elena Ivănușcă

Florica Daniela Moisuc

Alexandrina Moldovan (Bucur)

Iuliu Pop-Andrieș

Petronela Stiopu

Mioara Topor

 

Promoţia 2009


Actorie:

1. Avrămuţ Diana-Florina 

2. Bianchin Maria-Gabriela 

3. Codreanu Simona 

4. Donisă Cristina-Loredana 

5. Marocico Adrian-Sergiu 

6. Sula Veronica


Teatrologie:

1. Antal (Jánosi) Maria Magdalena 

2. Donisă Cristina-Loredana 

3. Fabian Renata Diana

4. Gâlea Ana-Maria Cristina 

5. Pop Irimie Pompei 

6. Sadaguschi Mirabela Iuliana 


Regia spectacolului contemporan - Masterat:

1. Bojan Cristian 

2. Bortă (Cazan) Luminiţa 

3. Grecu Iulia 

4. Lemnaru Daniela 

5. Pop Irimie Pompei 

6. Roman Ionel-Ovidiu 

7. Szabo Ivona Giorgiana 

8. Topuzu Liviu 

9. Velicu Emil 


Pedagogie muzicală: 


1. Brădescu Ovidiu

2. Conţ Claudiu 

3. Diaconescu Cosmin-Costel,  

4. Giurcă Gabriel Nicolae

5. Moldovan Alex-Elek

6. Paraschiv Ioan 

7. Rad Erzsébet Laura

8. Szekely Roxana 

9. Stuparu Claudiu Adrian

10. Rusu Anda

11. Dorca Lorena


 

 Promoţia 2010


Actorie:

1. Bagoşi Gabriela Simona

2. Chelaru Răzvan Andrei 

3. Crişan Oana Lorena

4. Dănilă Nicoleta 

5. Eremei Raluca 

6. Gherghe Andrei-George 

7. Lupu Cristina 

8. Mihăilă Emil Dănuţ 

9. Pantea Mihai Luchian 

10. Pop Andreea Monica 

11. Prodan Paula

12. Silaghi Bogdan Mirel

13. Stanciu Alin Florin 

14. Strete Claudiu Radu

15. Tărăboanţă Iustina


Păpuși-marionete:

1. Bodi Adriana Cristina

2. Dorobanţu Sorin 

3. Olsanschi Roxana

4. Pop Amalia

5. Popescu Adelina Elena

6. Roman Lenuţa 

7. Scorţeanu Elena


Arta actorului - Masterat Bologna:

1. Coroiu Ovidiu-Sebastian

2. Frânceanu Claudiu-Alexandru 

3. Gafton Daniela-Alexandra 

4. Socol Paul 

5. Vasiniuc Florin-Tiberius


Regia spectacolului contemporan - Masterat:

1. Blaga Laurenţiu

2. Bonţa Ingrid-Anamaria

3. Budileanu Rareş

4. Chirilă Cătălin-Lucian

5. Efremov Olga

6. Panaitescu Mihai

7. Pavel Constantin Alexandru

8. Pintilei Mihai

9. Vântu Mihai Ciprian

10. Vintilă Simona Gabriela


Vorbire și limbaj în artele spectacolului - Masterat:

1. Jabeniţan Stanca

2. Muntean Elena Teodora

3. Nedelea Ionela Lucreţia

4. Neghină Emil Cătălin

5. Toma Cristina Laura


Pedagogie muzicală:

1. Chiorean Mihai Gabriel

2. Dan Cristian

3. Lăcătuş Kinga Timea

4. Loloiu Gheorghe

5. Pop Carmen Alina

6. Rău Dan


Promoţia 2011

Actorie:

1. Cheteleş Gheorghe-Ştefan 

2. Chico-Vlad Sorin

3. Chiran Andrei-Alexandru

4.  Galan Oana 

5. Holobuţ Elena Bianca

6. Olaru Ionuţ Cristian 

7. Tudosie Constantin Radu


Teatrologie:

1. Dicu Lidia 

2. Kanyaró Zsuzsanna Ágnes

3.  Pogăceanu Alina 

4. Stoica Andreea-Doiniţa


Arta Actorului:

1. Avrămuţ Diana-Florina

2. Codreanu Simona-Mihaela 

3. Corrales -Oconitrillo Jenniffer-Brigitte

4. Iuşan Cristina-Maria

5. König Mihaela-Cristina

6.  Nistor Silviu 

7. Sula Veronica 

8. Turtureanu Diana


Arta Regizorului:

1. Corrales-Oconitrillo Jenniffer-Brigitte 

2. Enache Iulian 

3. Lupoian Marius-Florin


Scriere Dramatică:

1. Marian Roxana-Simona 

2. Pântice Roxana-Magdalena 

3. Pâzgu  Alexandra-Maria

4. Mihai Mihaela-Florina 

5. Neghină Emil-Cătălin 

6. Pintilei Mihai


Teatrologie. Impresariat artistic:

1. Sadaguschi  Mirabela-Iuliana

2.  Vultur  Ciprian-Laurenţiu


Pedagogie Muzicală:

1. Bucşa Ovidiu 

2. Notăraş Ioan Daniel 

3. Precub Mircea-Cristian 

4. Raţiu Nicolae Valentin 

5. Răulea Ioan Lucian 

6. Szabó Carmen Dana

  

SECȚIA MAGHIARĂ

  
INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVÁN" - Cluj-Napoca

Promoţia 1950  
Actorie: 
Borsos Barna, Faluvégi Lajos, Finna Rózsa, Harag György, Horváth Béla, Kocsis Ilona, László Gerõ, Kiss Albert, Lohinszky Loránd, Lukács Éva, Moldván István, Orosz Lujza, Sárközy Júlia, Szekernyés Gizella, Tanai Bella, Török József 

Promoţia 1951  
Actorie: 
Ambrus Vilmos, Bányai Éva, Bányai Mária, Bisztray Mária, Ferenczy Annamária, Lázár Erzsébet, Nemes Sándor, Vajda Éva 

Promoţia 1952 

1. Actorie: 
Csorba András, Erdõs Irma, Ille Ferenc, Kapusi Mária, László Katalin, Nemes Katalin 

2. Regie: 
Gergely Géza, Harag György, Jánosházi György, Karda László* 

Promoţia 1953 

1. Actorie: 
Acs Alajos, Bán Anna, Cseresznyés Gyula, Csiki András, Diószeghy Iván, Elekes Emma, Kiss Imre, Köllõ Béla, Kozma Lajos, Krasznai Paula, Nagy Izabella, Nagy József, Vándor András, Soós Angela, Tompa Attila, Török István, Toduţiu Gyula, Wohl Éva Katalin 

2. Regie: 
Bereczki Péter, Békési Julianna, Farkas István, Szabó József* 

Promoţia 1954 

1. Actorie 
Barkó György, Berecki Júlia, Földes László, Pásztor János, Petruca István, Puhala Ernõ, Schaazer Richárd, Szabó Károly, Taar László, Taub János, Tirnován Emília, Tóth Erzsébet 

2. Regie 
Czompók Mihály, Farkas (Marosi) Ildikó, Kóra Ilona*, Szeikovits Teréz, Szombati Gille Ottó 
* Si-a terminat studiile Tn Moscova. 

 

INSTITUTUL DE TEATRU "SZENTGYÖRGYI ISTVAN" - Târgu-Mureş 

Promoţia 1955 

1. Actorie 
Ebergényi Tibor, Gyarmathy István, , Jánó János, Nagy Imre, Palóczy Frigyes, Peris Teréz, Rácz Béla,  Rindt Rudolf, Szamossy Kornélia, Szigeti Tibor, Tulogdy Béla, Zsoldos Arpád 

2. Regie 
Budu Marius**,  Hunyady András** 
** Din 1954 şi-a continuat studiile la Bucureşti, apoi şi-a dat licenţa la Târgu-Mureş 


Promoţia 1956 
Adleff Ingeborg, Fábián Ferenc, Sinka Károly, Szabó Lajos, Török Katalin

Promoţia 1957 
Balla Miklós, Borbáth Éva, Kocsmáros Jenõ, Molnár Gizella, Varga Vilmos, Vitályos Ildikó

Promoţia 1958 
Balogh Éva, László Károly, Szamosközi László, Tóth Tamás

Promoţia 1959 
Farkas Ibolya, Ferenczy István, Herczeg Rozália, Laczó Gusztáv, Makra Lajos, Mózes Erzsébet, Székely Anna, Székely Ferenc

Promoţia 1960 
Bathó Ida, Bács Ferenc, Boér Ferenc, Kataró (Kõfalvi) István, Magyari Gergely

Promoţia 1961 
Bósy Anna, Czikéli László, Dehel Gábor, Fülöp Klára, Gál Ernõ, Halasi Erzsébet, Illyés Kinga, Kõmuves Balázs, Péter Agnes, Péterffy Gyula, Péterffy Lajos

Promoţia 1962 
Ferenczy Csongor, Kakassy Agnes, Kakuts Agnes, Kisfalussy Bálint, Papp (Kolozsvári) Zoltán, Nemes Levente, Vértes József

Promoţia 1963 
Biluska Annamária, Darvas László, Kiss (Seprõdi) Attila, Kis Erzsébet, Kocsis Antal, Nagy Réka,Visky Arpád

Promoţia 1964 
András Gyula, Egri József, Héjja Sándor, Katona Éva, Kõmuves Mihály, Orbán Károly, Réthy Arpád

Promoţia 1965 
Bányai Irén, Botár Endre, Fülöp Ildikó, Higyed Imre, Krausz (Kuti) István, Krizsovánszky Szidónia, Madár (Gingilescu) Livia, Mihály Pál, Nagy Dezsõ, Oss Enikõ, Stief Magda, Vásárhelyi Katalin, Vitályos András

Promoţia 1966 
Bodó Zoltán, Borbáth Júlia, Dobos Imre, Flórián Antal, Miske László, Rajhona Adám, Székely M. Éva, Szélyes Imre, Szõke István, Toszó Ilona

Promoţia 1967 
Bartis Ildikó, Bratescu János, Kiss (Törék) Ildikó, Mátray László, Sebõk Klára, Siklódy Elemér, Técsy Sándor, Tóth-Páll Miklós

Promoţia 1968 
Bálint Márta, Bogdán Tibor, Borbáth Ottilia, Csergõffy László, Gyõry András, Jancsó Miklós, Kincses Elemér, Kovács Lenke, Laczi Papp Márton, Rácz Mária

Promoţia 1969 
Adám Erzsébet, Benczédi Sándor, Czintos József, Csíky Ibolya, Dengyel Iván, Geréb Attila, Márton Erzsébet, Schüle Mária, Vajda István, Zongor István

Promoţia 1970 
Balogh András, Czegõ Teréz, Hajdú Géza, Koszta Gabriella, Szurd Ildikó

Promoţia 1971 
Gócz Mihály, Kovács Éva, Szugyiczky István, Varga Tibor, Veress László, Wellmann György, Znorovszky Ildikó

Promoţia 1972 
Acs Tibor, Bokor Ildikó, Gáspár Marietta, Kárp György, Kátó Sándor, Szabó Éva, Szabó Mária, Szepesi Katalin, Tamás Simon

Promoţia 1973 
Albert Júlia, Bálint Péter, Bogdán István, Gábos Katalin, Katona Károly, Méhes Katalin, Nászta Katalin, Nemes Kálmán, Sata Arpád, Zalányi Gyula 

Promoţia 1974 

1. Actorie 
Balázs Éva, Kovács Katalin, Nagy László, Pusztai Edit, Simon András, Simon Gábor  

2. Regie 
Kincses Elemér, Tömöry Péter, Vajda István

Promoţia 1975 
Abrahám Irén, Csoma Judit, Györffy András, Mezei Mária, Piroska Klára, Szabó Lajos, Vass András

Promoţia 1976 
Bicskey István, Daróczy Zsuzsa, Hunyady László, László Zoltán, Szabó Zoltán, Szász Enikõ, Szélyes Ferenc, Váli Zita

Promoţia 1977 
Fülöp Zoltán, Kilyén Ilka, Lukácsy Katalin, Nemes Péter, Tóth György, Várady Mária

Promoţia 1978 
Darkó István, Dukász Péter, Parászka Miklós, Szilágyi Enikõ, Török András, Vajda Zsuzsa

Promoţia 1979 
Dávid Sándor, Diószeghy Iván, Gáspár Imola, Major Olga, Márton Arpád, Meister Éva, Rácz Mária, Takács Antal

Promoţia 1980 
István Márta, Keresztes Sándor, Meleg Vilmos, Miklós Tamara, Panek Katalin, Tatai Sándor, Zakariás Klára

Promoţia 1981 
Bessenyei István, Debreczi Kálmán, Fábián Enikõ, Fekete Károly, Gáll Annamária, Papp Éva, Szentmiklósi József

Promoţia 1982 
Incze Ildikó, Kalamár György, Kilyén László, László Attila, Rozsnyai Júlia, Szabó Ildikó 

Promoţia 1983 
Ander Zoltán, Körösi Csaba, Lõrincz Agnes, Marosi Péter, Molnár Júlia, Rekita Rozália, Salat Lehel

Promoţia 1984 
Bartha Enikõ, Bereczky Péter, Bíró József, Darkó Éva, Nagy István, Sütõ Udvari András, Topai Éva

Promoţia 1985 
Adorján Zsuzsa, Csapó György, Gazda Zoltán, Kovács Enikõ, Lõrincz Erika, Medgyesfalvy Sándor, Tóth Tamás József

Promoţia 1986 
Koncz István, Szász Anna, Székely Melinda

Promoţia 1987 
Buzogány Márta, Fekete István, Majorán József Attila, László Zsuzsa, Sebesi Karen Attila

Promoţia 1988 
Bács Miklós, Firtos Edit, Gáspárik Attila 

  
Promoţia 1989 
Buzogány Béla, Földes Bathó Katalin

Promoţia 1990 

István István, Rappert Gábor 
  
Promoţia 1991 
Kovács Levente jr., Somody Hajnal

 

ACADEMIA DE ARTĂ TEATRALĂ - Târgu-Mureş 

Promoţia 1992 
Demeter András, Hatházi András, Póka Csilla

Promoţia 1993 

Fülöp Beáta, Gyéresi Júlia, Lázár Márta, Madarász K. Lóránt, Matolcsi Ferenc 
  
Promoţia 1994 

Actorie: 
Balázs Attila (Timişoara), Bandi András Zsolt (Timişoara), Bogdán Zsolt (Cluj-Napoca), Csiszér Lajos (Budapest), Csutak Réka (Cluj-Napoca), Fodor Nagy Piroska (Târgu-Mureş), Bob Fülöp Erzsébet (Târgu-Mureş), Gajzágó Zsuzsa (Sfântu Gheorghe), Kardos Róbert Máriusz (Oradea), Mátyás Zsolt (Timişoara), Szikszai Rémusz (Budapest), Tordai Tekla (Cluj-Napoca)

Promoţia 1995 

1. Actorie: 
Dunkler Róbert (Odorheiu-Secuiesc), Fekete Júlia, Finczinszky Andrea (Odorheiu-Secuiesc), Giacomello Roberto (Miercurea Ciuc), Harsányi Zsolt (Târgu-Mureş), Henn János (Târgu-Mureş), Sajnár György, Sarkadi Zoltán, Sólyom Katalin, Szõcs Erika (Budapest), Varga Erika (Budapest), Váta Loránd (Sfântu-Gheorghe) 

2. Regie: 
Barabás Olga (Târgu-Mureş), Bocsárdi László (Sfântu-Gheorghe), Kövesdy István (Târgu-Mureş), Rusz Mónika (Paris)

Promoţia 1996 

1. Actorie: 
Cziprián Mónika, Fazakas Géza (Szeged), Gajdó Delinke (Satu Mare), Gál Agnes (Satu Mare), Kulcsár Attila (Nyíregyháza), László Zsuzsa (Satu Mare), Lehoczky Andrea (Budapest), Lõrincz András Ernõ (Miercurea Ciuc), Nagy Orbán (Satu Mare), Ráduly Katalin (Budapest), Sebestyén Aba (Târgu-Mureş) 

2. Regie: 
Nagy Olga (Satu Mare) , Pápai Márta (Viena)

Promoţia 1997 

Actorie: 
Bartha Boróka (Gheorghieni), Béres Günther Attila (Budapest), Bocskor Lóránt (Budapest), Domokos László (Budapest), Fazakas Júlia (Budapest), Gyõry András (Budapest), Kátai István (Budapest), Kovács Agnes (Budapest), Ozsváth Noémi, Simon Andrea (Budapest), Viola Gábor (Budapest)

 

UNIVERSITATEA DE ARTĂ TEATRALĂ - Târgu-Mureş 

Promoţia 1998 

Actorie:  
Antal Ildikó (Târgu-Mureş), Csatlós Lóránt (Oradea), Márton Gyöngyi, Márton Lóránt (Sfântu Gheorghe), Mihály Csaba, Nagy Csongor (Satu Mare), Tompa Klára (Târgu-Mureş)

Promoţia 1999 

1. Actorie: 
Csíky Csengele (Miercurea Ciuc), Fazakas Ernõ, Ferenczi Gyöngyi (Sfântu-Gheorghe), Kézdi Imola (Cluj-Napoca), Kosztándi Zsolt (Miercurea Ciuc), Márdirosz Agnes (Miercurea Ciuc), Mátray László (Sfântu-Gheorghe), Nagy Dorottya (Târgu-Mureş), Simon Mátyás, Török Illyés Orsolya (Budapest) 

2. Teatrologie: 
Ari-Nagy Barbara (Budapest), Bálint Ildikó (Târgu-Mureş), Király Kinga  Júlia (Budapest), Kovács István

Promoţia 2000 

1. Actorie: 
Benõ Kinga (Sfântu-Gheorghe), Diószegi Attila (Sfântu-Gheorghe), Fazakas Misi (Sfântu-Gheorghe), Katona László (Budapest), Kiss Csaba (Oradea), Kozma Attila (Miercurea Ciuc), Márkó Eszter (Budapest), Moldován Orsolya (Târgu-Mureş), Szabó Enikõ (Miercurea Ciuc), Varga Mária Magdolna 

2. Teatrologie: 
B. Fülöp Erzsébet (Târgu-Mureş), Fazakas Attila, Molnár Enikõ (Târgu-Mureş)

Promoţia 2001 

1. Actorie: 
Berekméri Katalin (Târgu-Mureş), Darabont Mikold (Pécs), László Csaba (Târgu-Mureş), Nagy Alfréd (Sfântu-Gheorghe), Ördög Miklós Levente (Târgu-Mureş), Péter Hilda (Cluj-Napoca), Szabadi Nóra (Târgu-Mureş), Szabó Eduárd (Gheorghieni), Zayzon Zsolt (Pécs) 

2. Teatrologie: 
Balási András (Târgu-Mureş), Czegõ Csongor (Sfântu-Gheorghe), Pávai Csanád (Budapest), Sántha Agnes (Târgu-Mureş) 

Promoţia 2002 

1. Actorie: 
Barabás Botond (Szolnok), Csernyey Rudolf, Dálnoky Csilla (Miercurea Ciuc), Éder Enikõ (Timişoara), Fóriss Emese (Satu Mare), Gecse Noémi (Budapest), László Attila (Timişoara), Lung Zsolt (Miercurea Ciuc), Molnos András (Timişoara), Simon Tünde, Szucs Ervin (Cluj-Napoca), Tamás Boglár (Gheorghieni) 

2. Teatrologie: 
Budaházi Attila (Miercurea Ciuc), Czirják Arpád, Fehér Csaba (Târgu-Mureş), Kovács Imola 

Promoţia 2003 

1. Actorie: 
Bartha Zsuzsanna, Baricz Imre, Incze Ferencz Tamara, Gál Gyula (Satu Mare), Kicsid Gizella (Sfântu-Gheorghe), Kiss Attila (Timişoara), Kocsis Gyula (Oradea), Kolcsár József (Sfântu-Gheorghe), Márton Eszter Naomi (Miercurea Ciuc), Szász Krisztina (Odorheiu Secuiesc), Újhelyi Kinga Júlia (Debrecen), Veress Albert (Miercurea Ciuc), Zsigmond Éva Beáta (Miercurea Ciuc) 

2. Teatrologie: 
Andrészek István (Londra), Csergõffy Judit (Budapest), Gergely Agnes Anna (Budapest),  Horváth Beáta (Târgu-Mureş), Novák Erzsébet (Bucureşti) 

Promoţia 2004 

1. Actorie: 
Bálint Éva (Gheorghieni), Benczédi Eszter, Borcsa Bodolai Balázs (Cluj-Napoca), Bokor Barna (Târgu-Mureş), Boldizsár Emõke (Sibiu), Boros Mária (Gheorghieni), Botos Bálint, Buzási András (Cluj-Napoca), Györffy András (Kecskemét), Magyari Tekla (Odorheiu Secuiesc), Oláh Anna, Papp Anita (Budapest), Sorbán Csaba (Kecskemét), Tamás Kinga (Odorheiu Secuiesc), Tankó Erika (Timişoara), Téglás István (Bucureşti)                      

2. Teatrologie: 
Barabás Piroska, Fekete István, Kereskényi Hajnal (Satu Mare), Király István (Târgu-Mureş), Máthé Erika, Nagy Andrea, Nagy Botond (Târgu-Mureş), Nagy B. Sándor  (Sfântu-Gheorghe), Szigeti Réka 

Promoţia 2005 

Színész szak: 
Ababi Csilla (Oradea), Balla Szabolcs (Cluj-Napoca), Kõrössy Csaba, Kroó Adám (Odorheiu Secuiesc), Lõrincz Rita (Timişoara), Meszesi Oszkár (Târgu-Mureş), Péter Attila Zsolt (Satu Mare), Tollas Gábor (Târgu-Mureş) 

Promoţia 2006 

1. Actorie: 
Antal Csaba (Gheorghieni), Csíki  Hajnal (Târgu-Mureş), Erdei Gábor (Sfântu-Gheorghe), Kelemen Barna (Târgu-Mureş), Korpos András (Târgu-Mureş), Kovács Botond (Târgu-Mureş), Magyarosi Imola (Sfântu-Gheorghe), Máthé Rozália (Târgu-Mureş), Nagy Sándor (Miercurea Ciuc), Ruszuly Éva (Sfântu Gheorghe), Tóth Arpád    

2. Regie: 
Csurulya Csongor (Odorheiu-Secuiesc), Harsányi Zsolt (Târgu-Mureş), Király István (Târgu-Mureş), Kovács István, Patkó Éva (Odorheiu-Secuiesc), Szilágyi Emese, Török Viola (Târgu-Mureş) 

3. Teatrologie: 
Balog László (Miercurea Ciuc), Csép Zoltán (Târgu-Mureş), Farkas Bârsan Zsuzsa (Târgu-Mureş),  Kulcsár Andrea (Târgu-Mureş), László Ottília, Novák Ildikó (Târgu-Mureş)

 

Promoţia 2007 

1. Actorie:

Barabási Hajnalka, Gáll Katalin, Herman Ferenc-Attila, Jakab Orsolya, Márton Réka, Pál Bíborka, Pál Hunor, Porzsolt Erzsébet, Sajó Norbert, Szilágyi Ágota-Blanka, Varga Márta 

2. Actorie-Mânuitor de păpuși și marionete: 

Bartha (Nagy) Gyöngyvér, Gönczi Katalin-Réka, Nagy (Lázár) József-Győző, Szőlősi - Pénzes Szilárd 

3. Regie:

Harsányi Zoltán-Zsolt 

4. Teatrologie:

Baczoni Csongor, Kádár-Dombi Katalin, László Ottilia, Papp Ida Júlia, Tatár Ágota, Török Orsolya, Turoczki Emese

 

Promoţia 2008 

1. Actorie:  

Barabás Réka, Bartha László-Zsolt, Bilibok Attila, Faragó Zénó, Fekete Krisztina-Irma, Kolozsi-Borsos Gábor, Kósa Boglárka, Nagy Antal, Vajda Gyöngyvér

2. Actorie-Bologna:

Derzsi Dezső, Fekete Zsolt-Sándor, Fekete Réka Thália, Gecse Ramona, Koncz Andrea, Kovács Annamária, Orbók Áron, Szabó Tibor András

3. Actorie-mânuitor de păpuși și marionete

Deák Réka, Halmágyi Éva, Páll Anikó-Katalin, Páll-Gecse Ákos 

4. Teatrologie: 

Adorján Beáta, Csizmadia Imola, Fülöp (Árus) Katalin, Iodi Renata Lenuta, Kis Rita Erzsébet, Nagy Sándor, Szép Elisabeta

5. Pedagogie muzicală:

Bak Erzsébet, Benedek Tibor-Magor, Bereczki Tollas László, Kelemen Mária, Mihály Júlia Sarolta, Ráduly Zsófia, Strausz Imre István, Szilágyi Mihály

6. Pedagogie muzicală - Bologna:

Barabási Gyöngyi, Bőr Gyula, Domahidi Árpád, Dull János, Kőmíves Enikő, Kocsis Csongor-Zsolt, Márton Emőke, Mezei Ildikó, Nagy Levente, Nemes Enikő, Rend Tamás, Ugron Noémi-Andrea

7. Masterat - Vorbire și limbaj în artele spectacolului

Prezsmer Laura Boglárka, Szabó Emese Tünde