Felkészítők

 

A FELVÉTELI KONZULTÁCIÓK BEOSZTÁSA

2018. JÚNIUS

 

ALAPKÉPZÉS

 

AUDIOVIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ – FORGATÓKÖNYV- ÉS REKLÁMÍRÁS, MÉDIA SZAK

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

Július 1.

Vasárnap

10 óra

KÓS ANNA

36. terem

Július 8.

Vasárnap

10 óra

SZÁSZ ATTILA

36. terem

Július 15.

Vasárnap

10 óra

KÓS ANNA

36. terem

Július 16.

Hétfő

10 óra

JAKAB TIBOR

36. terem

Július 17.

Kedd

10 óra

SZÁSZ ATTILA

36. terem

Július 18.

Szerda

10 óra

KÓS ANNA

36. terem

Július 19.

Csütörtök

10 óra

JAKAB TIBOR

36. terem

Július 20.

Péntek

10 óra

SCHNEIDER TIBOR

36. terem

Július 21.

Szombat

10 óra

KÓS ANNA,

SCHNEIDER TIBOR

36. terem

 Megjegyzés:

 -          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak.

 

 

 

BÁBSZÍNÉSZ SZAK 

Dátum

Időpont

     Tevékenység           

Tanár

Terem

 

Július 16.

Hétfő

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

 

 

 

 

15, 30-17, 30

Bábszínészet

Tájékoztató a felvételi követelményeiről és a kórtárs animációs színház lehetőségeiről

Máthé Rozália

Bonczidai Dezső

Kozsik Ildikó

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

terem

 

Július 17.

Kedd

 

 

 

 

 

 

10-14

(14-15.30: ebédszünet)

Bábszínészet, improvizáció

Máthé Rozália
Bonczidai Dezső

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

terem

15,30-17,30

Bábszínészet, improvizáció a kortárs animációsszínház elemeinek ismertetése

Máthé Rozália

Bonczidai Dezső

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

terem

 

Július 18.

Szerda

 

10-11

mozgás *

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

12, 30 – 14

(14-15.30: ebédszünet)

Bábszínészet, improvizáció

Máthé Rozália

Bonczidai Dezső

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

15, 30-17,30

 

 

Bábszínészet, gyakorlatok a kortárs animációsszínház elemeinek alkalmazásával.

 

 

Máthé Rozália

Bonczidai Dezső

 

 

 

 

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

 

 

Július 19.

Csütörtök

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

 

Strausz Imre

 

29-es terem

12, 30 - 14

(14-15.30: ebédszünet)

Zene és Bábszínészet

 

Strausz Imre

Máthé Rozália/ Bonczidai Dezső

 

 

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

 

 

 

15, 30-17,30

 

 

Bábszínészet, improvizáció, gyakorlatok a kortárs animációsszínház elemeinek alkalmazásával.

 

 

Máthé Rozália/ Bonczidai Dezső

 

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

 

 

 

Július 20.

Péntek

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

11-13

 


13-14

(14-15.30: ebédszünet)

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

 

Strausz Imre

 

 


Máthé Rozália/ Bonczidai Dezső

 

 

 

29-es terem

 


Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

 

 

 

Bábszínészet, improvizáció

 

15, 30-17, 30

 

Bábszínészet, improvizáció

 

Máthé Rozália/ Bonczidai Dezső

 

 

Stud.2.1-Levél utca

(Frunzei) 9

5-ös

 

 

 

 

 

 

 Megjegyzés:

 -          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén és a Levél (Frunzei) utcai Studió 2.1- ben zajlanak.

-          A mozgásművészeti konzultáción a jelentkezők kötelesek próbacipőben megjelenni. A táncterembe utcai cipőben szigorúan tilos a belépés.

-          A felvételi vizsgán zongorakíséretet igénylő felvételizőket felkérjük, hogy hozzák magukkal az adott partitúrákat, illetve a beiratkozáskor adják le.

 *    A bábszínész szakra felvételizőkkel közösen.

 

LÁTVÁNYTERVEZŐ SZAK 

Dátum

Időpont

Téma

Tanár

Terem

 

Július 16.

Hétfő

 

10-14 óra

kroki

Miklós Szilárd

Kemény terem 

 

Július 17.

Kedd

 

10-14 óra

rajz

Miklós Szilárd

Kemény terem 

 

Július 18.

Szerda

 

10-14 óra

Jelmeztervezés

Dobre Kóthay Judit

Kemény terem 

 

Július 19.

Csütörtök

 

10-14 óra

Jelmeztervezés

Dobre Kóthay Judit

Kemény terem 

 

Július 20.

Péntek

 

10-14 óra

Díszlettervezés

Bartha József

Kemény terem 

 

Július 21.

Szombat

 

10-14 óra

Díszlettervezés

Bartha József

Kemény terem 

 

 Megjegyzés:

 -          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak.

 

 

 RENDEZŐ SZAK

 

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

Július 21.

Szombat

 

11 óra

BOCSÁRDI LÁSZLÓ

30. terem

 

Július 22.

Vasárnap

 

11 óra

BOCSÁRDI LÁSZLÓ

 

30. terem

 

 Megjegyzés:

 -          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak.

 

 

SZÍNÉSZ SZAK 

Dátum

Időpont

     Tevékenység           

Tanár

Terem

 

Július 16.

Hétfő

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet

találkozó a leendő osztálvezetőkkel, a heti tevékenység megbeszélése;

a felvételizők önálló próbái

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

26-os,

30-as

39-es

40-es terem

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység megtekintése

 

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

 

40-es terem

 

Július 17.

Kedd

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

 

Strausz Imre

 

29-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet

a felvételizők önálló próbái

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

26-os,

30-as

39-es

40-es terem

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység megtekintése

 

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

 

40-es terem

 

Július 18.

Szerda

 

10-11

mozgás *

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet

a felvételizők önálló próbái

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

26-os,

30-as

39-es

40-es terem

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység megtekintése

 

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

 

40-es terem

 

Július 19.

Csütörtök

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

 

Strausz Imre

 

29-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet

a felvételizők önálló próbái

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

26-os,

30-as

39-es

40-es terem

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység megtekintése

 

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

 

40-es terem

 

Július 20.

Péntek

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet

a felvételizők önálló próbái

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

26-os,

30-as

39-es

40-es terem

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység megtekintése

 

Gáspárik Attila,

Gecse Ramóna

 

40-es terem

 

Július 21.

Szombat

 

10-14

felvételizők jeleneteinek megtekintése

– a STÚDIÓ színpadával való ismerkedés

 

 

40-es terem

 

Megjegyzés:

-          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak.

-          A mozgásművészeti konzultáción a jelentkezők kötelesek próbacipőben megjelenni. A táncterembe utcai cipőben szigorúan tilos a belépés.

-          A felvételi vizsgán zongorakíséretet igénylő felvételizőket felkérjük, hogy hozzák magukkal az adott partitúrákat, illetve a beiratkozáskor adják le.

*    A bábszínész szakra felvételizőkkel közösen.

 

 

 TEATROLÓGIA SZAK 

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

Július 16.

Hétfő

 

10 óra

LÁZOK JÁNOS

33. terem

 

Július 17.

Kedd

 

12 óra

ALBERT MÁRIA

33. terem

 

Július 18.

Szerda

 

10 óra

LÁZOK JÁNOS

 

33. terem

 

Július 19.

Csütörtök

 

12 óra

UNGVÁRI ZRÍNYI ILDIKÓ

33. terem

 

Július 20.

Péntek

 

10 óra

ALBERT MÁRIA

33. terem

 

Július 21.

Szombat

 

12 óra

UNGVÁRI ZRÍNYI ILDIKÓ

 

33. terem

 

 Megjegyzés:

 -          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak.

 

 

ZENE SZAK

július 16-20, minden nap reggel 9 órától

Helyszín - Marosvásárhely, Pálffy-ház (Bolyai utca 12/A szám)

Felkészítő tanárok

 július 16, hétfő Molnár Tünde

 július 17, kedd Elekes Márta-Adrienne

 július 18, szerda Buta Árpád Attila

 július 19, csütörtök Csíky Boldizsár

 július 20, péntek Makkai Gyöngyvér

 

 

MAGISZTERI KÉPZÉS

 

 MŰVÉSZETEK ÉS ÚJ MEDIA SZAK

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

Július 19.

Csütörtök

17 óra

KÓS ANNA

36. terem

 

 

 

TEATROLÓGIA. MŰVELŐDZÉSSZERVEZÉS (IMPRESSZÁRIÓ) 

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

Július 20.

Péntek

 

17 óra

KUTI CSONGOR

Könyvtár

 

 

Július 21.Szombat

 

11 óra

KUTI CSONGOR

Könyvtár

 

Megjegyzés:

-          A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyén zajlanak. 

 

 

KORSZERŰ ZENEI KONCEPCIÓK

 szükség esetén 10 perces beszélgetésre/tanácskérésre van lehetőség, hétfőtől péntekig – reggel 8,30-9 óra között a fentebb alapképzés-előkészítőkre beosztott tanároknál