A Művészeti Egyetem kitárja kapuit

2017. február 20. – március 1. között kerül sor a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Nyitott kapuk című rendezvénysorozatára.

A Művészeti Egyetem kitárja kapuit

Az eseménysorozat keretében bemutatkoznak a színész, bábszínész, rendező, teatrológia, látványtervező, multimédia és zenepedagógia szakos hallgatók és oktatók. Az érdeklődők több, mint harminc ingyenesen látogatható rendezvény – vizsgaelőadások, kiállítások, szakmai beszélgetések, mesterkurzusok – révén betekinthetnek a szakmai képzés kulisszái mögé.

A Nyitott kapuk programjaira szeretettel várunk mindenkit – aki pályaválasztás előtt áll, érdeklődik a művészet titkai iránt vagy kíváncsi a színin zajló folyamatokra – a Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utcai főépületében, a Bolyai utcában lévő Pálffy-házban, a Levél/Frunzei utcai Stúdió 2-ben, valamint a Yorick Stúdióban.

A rendezvény programja a csatolt táblázatban található.

Szeretettel várunk mindenkit!

 

 

NYITOTT KAPUK

(2017 február 20 – március 1)


Dátum

Szak

Időpont

A tantárgy neve

Tanár

Helyszín

Időtartama

2017. február 20.

Díszlet- és látványtervező szak, I. év

14:00

„KOLLÁZS-MÁNIA"

Jeremiás Bianca Imelda

Kemény terem

2 óra

2017. február 20.

Színész szak, I. év

16:00

Színészmesterség

Sorbán Csaba

39-es terem

1 óra 30 perc

2017. február 20.

Színész szak,

Magiszteri fokozat, I. év

18:00

Aiszkhülosz: Oreszteia Színészmesterség

B. Fülöp Erzsébet

30-as terem

1 óra 35 perc

2017. február 21.

Teatrológia szak

9:00

Mi a pálya?

pályaválasztási drámajáték X-XII. osztályos diákoknak

Boros Kinga, Albert Mária

Művészeti Líceum

100 perc

2017. február 21.

Díszlet- és látványtervező szak, I. év

13:00

„KOLLÁZS-MÁNIA"

Jeremiás Bianca Imelda

Kemény terem

2 óra

2017. február 21.

Teatrológia szak

II., III. év

13:00

Drámajátékos foglalkozás

Színházi műhely

Prezsmer Boglárka

vendégünk a Refi Színpad

26-os terem

55 perc

2017. február 21.

Teatrológia szak

12:00

Színpadi tér, nézőtér és közönség a Shakespeare-korabeli színházban

(PPT-diaképekkel és részlettel A szerelmes Shakespeare c. filmből)

Színháztörténet

Lázok János

III. emelet

10-es terem

80 perc, 10 perc szünettel

2017. február 21.

Színész szak, I. év

13:30

Nemes Nagy Ágnes: Aranyecset (verses mese)

Művészi beszéd

Papp Éva

39-es terem

1 óra

2017. február 21.

Színész szak

Teatrológia szak

19:00

Elise Wilk: Papírrepülők

(Rendező: Sebestyén Aba)

és

Beszélgetés az előadás alkotóival

Sebestyén Aba

Az előadás utáni beszélgetést moderálja: Albert Mária

Bábstúdió

(Levél utca, 9)

90 perc

2017. február 22.

Audiovizuális kommunikáció –

Multimédia

II. év, III. év

16:00

Műtermi fények és portréfotózás

Képalkotás és sajtófotó műhely

Jakab Tibor

42-es terem

1 óra

2017. február 22.

Teatrológia

18:00

Látsz engem? Dramaturgiai--alkalmazott színházi workshop X-XII-es diákoknak - vendégünk az Artsy

Diákszínjátszó-csoport

Dramaturgia/Teatrológia

Ungvári Zrínyi Ildikó

26-os terem

120 perc

2017. február 23.

Rendező szak, II. év

Teatrológia szak, II. év

12:00

Dragomán György:

A fehér király

B. Fülöp Erzsébet

Kovács Levente

Sebestyén Aba

Boros Kinga

Yorick Stúdió

1 óra 30 perc

2017. február 23.

Audiovizuális kommunikáció –

Multimédia

II. év, III. év

16:00

Képalkotás, kompozíció és képelemzés

Képalkotás és sajtófotó műhely

Jakab Tibor

36-os terem

1 óra

2017. február 23.

Színész szak, I. év

17:00

Névjegykártyák

Ének-zene

Színészmesterség

Strausz Imre

Tompa Klára

39-es terem

40 perc

2017. február 23.

Bábszínész szak, I. év

17:00

Művészi beszéd

Máthé Rozália

Bábstúdió,

19-es terem

1 óra

2017. február 23.

Színész szak, I. év

18:00

Nemes Nagy Ágnes: Aranyecset (verses mese)

Művészi beszéd

Papp Éva

39-es terem

1 óra

2017. február 24.

Rendező szak, II. év

Teatrológia szak, II. év

12:00

Dragomán György:

A fehér király

B. Fülöp Erzsébet

Kovács Levente

Sebestyén Aba

Boros Kinga

Yorick Stúdió

1 óra 30 perc

2017. február 24.

Zene Intézet

15:00

„Játsszunk zenét – játsszunk a zenével!”


Kis kamarazenei műhely

Csíky Boldizsár, Makkai Gyöngyvér, Orosz-Pál József,

Buta Árpád

Pálffy-ház, Bolyai utca 12/A


Metz Albert terem

50 perc

ELMARAD

2017. február 24.

Alkalmazott bábművészet,

Magiszteri fokozat, II. év

17:00

Bábszínész mesterség

Kozsik Ildikó

Bábstúdió

19-es terem

30 perc

2017. február 24.

Audiovizuális kommunikáció –

Multimédia

II. év

17:00

Talk-show

Televíziós műsorkészítés

Kós Anna

37-es terem

45 perc

2017. február 24.

Színész szak, III. év

18:00

Ivan Viripajev:

Részegek

Színészmesterség

Harsányi Zsolt

26-os terem

2 óra 20 perc

2017. február 24.

Színész szak, II. év

21:00

Színészmesterség

Gecse Ramona

40-es terem

1 óra 25 perc

2017. február 25.

Bábszínész szak, I. év

17:00

Bábszínész mesterség

Kozsik Ildikó Bonczidai Dezső

Bábstúdió,

19-esterem

1 óra

2017. február 25.

Audiovizuális kommunikáció –

Multimédia

III. év

17:00

Rövidfilmek

Multimédia és on-line sajtó műhely

Talk-show

Televíziós műhelygyakorlat

Kós Anna

37-es terem

90 perc

2017. február 25.

Színész szak,

Magiszteri fokozat, I. év

18:00

Villon balladák

Művészi beszéd

Papp Éva

30-as terem

1 óra

2017. február 26.

Bábművészet szak, Magiszteri fokozat, I. év

19:00

Apa, mesélj Mazsolát! Bábművészet

Kozsik Ildikó

Bábstúdió

5-ös terem

1 óra

2017. február 26.

Színész szak,

Magiszteri fokozat, I. év

20:00

Vers mindegykinek Zenés színészmesterség

B. Fülöp Erzsébet

30-as terem

1 óra

2017. február 26.

Rendező szak

II. év

17:00

Várakozás, amelynek nehéz címet találni... (Időtöltés egy részben)

Rendezte: Bélai Marcel


A rendezés művészete

Sebestyén Aba

Zsinagóga

1 óra 30 perc

2017. február 26.

Rendező szak

II. év

18:00

Csehov: Három nővér (jelenetek)

Rendezte: Abai Szabó Tamás

A rendezés művészete

Sebestyén Aba

28-as terem

40 perc

2017. február 26.

Rendező szak

II. év

20:00

Csehov: Három nővér (két jelenet)

Rendező: Deli Szófia


A rendezés művészete

Sebestyén Aba

28-as terem

50 perc

2017. február 27.

Bábművészet szak, Magiszteri fokozat, I. év

10:00

12:00

Apa, mesélj Mazsolát! Bábművészet

Kozsik Ildikó

Bábstúdió

5-ös terem

1 óra

2017. február 27.

Rendező szak, II. év

Teatrológia szak, II. év

12:00

Dragomán György:

A fehér király

B. Fülöp Erzsébet

Kovács Levente

Sebestyén Aba

Boros Kinga

Yorick Stúdió

1 óra 30 perc

2017. február 28.

Rendező szak, II. év

Teatrológia szak, II. év

12:00

Dragomán György:

A fehér király

B. Fülöp Erzsébet

Kovács Levente

Sebestyén Aba

Boros Kinga

Yorick Stúdió

1 óra 30 perc

2017. február 28.

Bábszínészet II. év

18:00

Bábszínészmesterség - Maszkos játékok, és Vásári bábtechnikák

Máthé Rozália

Bonczidai Dezső

Studió 2

19-es terem

1 óra

2017. március 1.

Drámaírás szak,

Magiszteri fokozat, II. év

18:00

Mi újság?

-rövid jelenetek-


Drámaíró műhely

Az előadás művészete

Horváth Péter

B. Fülöp Erzsébet

28-as terem

45 perc

Kiállítás

(február 20 – március 1)

Látványtervező szak

I. év


Díszlettervezés

Bartha József Jeremiás Bianca Imelda

Irsai terem


Kiállítás

(február 20 – március 1)

Látványtervező szak

III. év


Díszlettervezés

Bartha József

Előcsarnok