Cursuri de pregătire pentru admitere 2022

Cursurile de pregătire pentru concursurile de admitere - nivel licență sunt gratuite și se organizează până în luna iunie, atât fizic, cât și online, pe platforma Zoom, urmând ca din luna iunie acestea să se desfășoare exclusiv în format fizic. Singura condiție pentru cei care doresc să participe este înscrierea, care se poate face accesând linkul.

Programul cursurilor de pregătire

IULIE 2022

2 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: Prof.univ.dr. Niculae CRISTACHE, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE

Ora 10-13- Lect.univ.dr. Denisa BADEA- sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Eugen PĂSĂREANU - sala 3/III

 

9 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: C.d.as. Ioan ARDELEAN, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Cristina OLAR, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 13-16- 
Lect.univ.dr. SZOKE Istvan - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13 
- Lect.univ.dr. Angela PRECUP - sala 3/III

 

16 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13 

Actorie: C.d.as. Elena PUREA, sala 34
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Cristina OLAR - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 13-16
- Lect.univ.dr. Eugen PĂSĂREANU - sala 3/III

 

18 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: Prof.univ.dr.habil. Niculae CRISTACHE, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Szoke ISTVAN - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Angela PRECUP  - sala 3/III

 

19 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: C.d.as. Monica RISTEA, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Denisa BADEA - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Eugen PĂSĂREANU  - sala 3/III

 

 

20 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: Lect.univ.dr. Ștefan ROMAN, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Cristina IUȘAN - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Angela PRECUP  - sala 3/III

 

21 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: C.d.as. Ioan ARDELEAN, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Denisa BADEA - sala 7
Ora 11-12
 - Pregătire muzicală: Prof.univ.dr. Carmen MIHĂESCU

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
-  Lect.univ.dr. Eugen PĂSĂREANU - sala 3/III

 

22 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: Prof.univ.dr.habil. Niculae CRISTACHE, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Denisa BADEA - sala 7

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Angela PRECUP  - sala 3/III

 

23 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: C.d.as. Ioan ARDELEAN, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Denisa BADEA - sala 7​​​​​​​
Ora 12-13
 - Pregătire muzicală: Prof.univ.dr. Carmen MIHĂESCU

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
-  Lect.univ.dr. Eugen PĂSĂREANU - sala 3/III

 

24 IULIE

ACTORIE / ACTORIE PĂPUȘI-MARIONETE - Ora 10-13

Actorie: Prof.univ.dr.habil. Niculae CRISTACHE, sala 31
Mișcare scenică: Lect.univ.dr. Luminița PRAJA, sala 7
Canto: Drd. Carla GLIGA, sala 29/Jarda

COREGRAFIE
Ora 10-13- 
Lect.univ.dr. Denisa BADEA - sala 7
Ora 12-13
 - Pregătire muzicală: Prof.univ.dr. Carmen MIHĂESCU

COMUNICARE AUDIOVIZUALĂ: SCENARISTICĂ, PUBLICITATE MEDIA
Ora 10-13
- Lect.univ.dr. Angela PRECUP  - sala 3/III

 

Informații suplimentare:
Universitatea de Arte din Târgu-Mureș
tel: 0265-266281, e-mail: uat@uat.ro